Ремедиум Вет

Куче спасено после 23 дена под урнатините од земјотресите во Турција

Куче е пронајдено од спасувачки тим во Хатај, Турција, 23 дена по разорните земјотреси што го потресоа регионот.

Повеќе од 50.000 луѓе беа загинаа во јужна Турција и северна Сирија, а уште илјадници се водат како исчезнати.