Ремедиум Вет

Гингивитис: Воспалени непца или гингиви

Гингивитис: Воспалени непца или гингиви, кое најчесто настанува од насобирање на забен плак или забен каменец на забите на вашето домашно милениче често се знак на гингивит.

Еве ја добрата вест: Со редовно чистење, оваа состојба е реверзибилна. Започнете сериозно со четкање на забите на вашето домашно милениче еднаш дневно. Ако забележите крварење или промени во бојата на непцата, контактирајте не за да закажете преглед, и според дадената дијагноза ќе препишеме терапија или ќе предложиме за темелно чистење на забите со ултразвучен апарат.

1 thoughts on “Гингивитис: Воспалени непца или гингиви

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *